TFF Başkanı Büyükekşi açıklamalarda bulunuyor!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısında konuşuyor.

İŞTE ÖNE ÇIKAN AÇIKLAMALAR:

“Cumhuriyet’in 100. yılını kutladık. TFF’nin kuruluşunun 100. yılının bizim için büyük önemi var. Şeffaf, adil yönetim anlayışımız var. Kronikleşmiş problemlerin üstesinden gelebilmek adına yoğun mesai içerisindeyiz. Lakin son zamanlarda, ortak problemlerimize olması gereken eleştirilerin üslubu artıp, odağı ve dozu değişince; ve de bu eleştirilerin odağı TFF olunca ilk günden bu yana söylediğimiz şeffaf bir anlayış adına, bundan sonra her 15 günde bir sizinle buluşacağız.

Hakem atamaları konusunda stratejik bir plan konusunda, devrim niteliğinde bir adım atacağız. Avrupa’da başta Almanya’da olmak üzere uygulaması olan, kulüplerimizin de sürecin parçası olduğu, MHK’da yeni bir yapılanma süreci başlatıyoruz. Kulüplerimizle iş birliği içerisinde olarak, onların karar verme mekanizmasına dahil olmasını istiyoruz.

Hakemlerin performansını hassasiyet ve titizlikle takip ediyoruz. Devre arasında MHK tarafından hakem klasmanları belirlenirken, tüm bu performansları dikkate alacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu ailenin tüm fertleri olarak, güçlerimizi birleştirmeliyiz. Dedikodularla değil, kanıtlara göre konuşmalıyız.

Tüm soruların cevaplarını, iki gün sonra yazılı olarak açıklayacağız.

DEVAMI GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x