‘Friends’ oyuncusu Matthew Perry’nin ölüm nedeni belli oldu

‘Friends’ dizisinde canlandırdığı Chandler Bing karakteriyle tanınan oyuncu Matthew Perry, 28 Ekim’de hayatını kaybetti. 54 yaşındaki oyuncunun ölüm nedeni belli oldu.

Otopsi raporuna göre, Perry’nin depresyon ve anksiyete gibi mental hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç olan ketaminin akut etkileri nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Kanında ketamin bulunan oyuncunun ardından jakuzide boğulduğu belirtildi.

Ketamin, anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanılıyor.

Ne olmuştu?

Matthew Perry, 28 Ekim’de Malibu’da evindeki jakuzide ölü bulundu. Oyuncunun asistanı, acil servise haber verdikten sonra Perry’nin kardeşlerinden biri ve annesi Suzanne’ı aradı. Jakuzide öldüğü anlaşılan oyuncu hiç hastaneye götürülmedi.

Oyuncunun ‘Friends’ dizisindeki rol arkadaşları Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Courteney Cox ve Matt LeBlanc açıklamada “Matthew’un kaybından dolayı hepimiz büyük bir yıkım yaşadık. Biz oyuncu kadrosundan daha fazlasıydık. Biz bir aileyiz. Söylenecek çok şey var ama şu anda bu anlaşılmaz kaybın yasını tutmak ve bunu kabullenmek için biraz zamana ihtiyacımız var. Zamanla, elimizden geldiğince daha fazlasını söyleyeceğiz. Şimdilik düşüncelerimiz ve sevgimiz Matty’nin ailesiyle, arkadaşlarıyla ve onu dünya çapında seven herkesle birlikte” ifadelerine yer vermişti.

Perry’nin evinde yapılan olay yeri incelemesinde uyuşturucu bulunmadı ancak antidepresanlar, anti-anksiyete ilaçları ve kronik akciğer hastalığı için kullanılan bir ilaca rastlandı. Alkol ve madde bağımlılığı mücadelesi veren oyuncu, yaşamının son yıllarında kendini bağımlılara yardım etmeye adamıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x