Bakan Göktaş: Hayalim tüm kadınların mutlu ve güvende olduğu günleri görmek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Hayalim tüm kadınların mutlu ve güvende olduğu, kadına karşı şiddetin hiçbir türünün yaşanmadığı günleri görmek” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddete ‘dur’ çağrısında bulundu. Bakan Göktaş, şu ifadelere yer verdi:

“Kadına karşı şiddet, bir insanlık suçudur. Toplumun tüm kesimlerinin topyekün mücadelesini gerektiren bir suçtur. Nedeni, bahanesi, hafifletici unsuru yoktur. Sorumlusu, uygulayıcısı kim olursa olsun en ağır cezayı hak eder. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak şiddetle mücadelemizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Hayalim tüm kadınların mutlu ve güvende olduğu, kadına karşı şiddetin hiçbir türünün yaşanmadığı günleri görmek. Bu hayali gerçekleştirmek hepimizin elinde. Gelin hep birlikte şiddete dur diyelim.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x