52.5 kilo patlayıcı ile yakalanan polise 21 yıl ceza

İstanbul’da görevli olan ve 20 Mart 2022’de Hakkari Yüksekova’da aracında 52 kilo 500 gram patlayıcı maddeyle yakalanan polis A.K. ile 4 sanık hakkında açılan davanın karar duruşması görüldü.

Polis A.K. yakalandıktan sonra 2 günlük gözaltı sürecinin ardından 22 Mart’ta tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. MA’nın haberine göre 4 kişiyle birlikte “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “terör örgütüne silah sağlama” ve “tehlikeli maddelerin izinsiz bulundurulması” suçlarından yargılanan A.K. duruşmada önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“Uzun süre polislik mesleğini yerine getirdim. Bu sürede bir suça karışmadım. Terörle mücadele operasyonlarına katıldım. Benin terör örgütü ile bir bağlantım yoktur. İlk yakalandığım anda bildiklerimi anlattım. Benim suç işleme kastım bulunmamaktadır. Tek bir hata yaptım, kaçakçılık işine bulaştım ancak bu suçu bilerek ve isteyerek yapmadım. Beraatıma karar verilmesini talep ediyorum.”

Diğer sanıklar da suçlamayı kabul etmeyerek beraat talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, “terör örgütüne silah sağlamak” suçundan polis A.K’ye 21 yıl, diğer 4 sanığa 17 yıl 6’şar ay hapis cezası vererek tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

‘İHBAR EDENDEN ALLAH RAZI OLSUN’ DEMİŞTİ

Polis A.K, 2023’ün şubat ayında görülen duruşmada, gözaltına alındığında araçta paylayıcı olduğunu bilmediği söylemiş ve “İhbar edenden Allah razı olsun” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x