Murat Yetkin: Büyüklük Kılıçdaroğlu’nda kalsa ve bir girişim daha olsa acaba İnce de “Benim lehime adaylıktan çekilse” söyleminden vazgeçebilir mi?

Gazeteci – yazar Murat Yetkin, “Kılıçdaroğlu önce Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ardından (o da partisinden ayrılmış) Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile el yükseltti. Soru şu: İnce son açıklamasında da Kılıçdaroğlu’nu “abi” sayıp laf söylemediğine göre büyüklük Kılıçdaroğlu’nda kalsa ve bir girişim daha olsa acaba İnce de “Benim lehime adaylıktan çekilse” türünden kamuoyunda hayalci bulunan söylemden vazgeçebilir mi?” düşüncesini dile getirdi.

Yetkin yazısında, “Milletvekili listelerinin YSK’ya verileceği 9 Nisan’a dek vakit var böyle bir uzlaşma için. Gerçi pusulada resmi ve isminin bulunması bir miktar tepki oyunu yine çekecektir.
Ancak İnce’nin Kılıçdaroğlu’na vereceği destek Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefeti rahatlatacaktır. Mesele Kılıçdaroğlu’nun İnce’nin kapısını bir daha çalıp çalmayacağı kadar İnce’nin tarihe kendi gururu peşinde seçim kaybedilmesine neden olan bir siyasi olarak geçmeyi isteyip istemeyeceğinde.
Cennetin kapılarının kolay kapanmayacağını muhalif seçmen görüyor ama hiç değilse cehennemim kapıları kapansın, başka deyişle kötü gidiş sona ersin diye bekliyor.” ifadesini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir