Kan donduran cinayeti evdeki akıllı cihaz çözdü! Dakika dakika kaydetmiş…

2022 yılının Ekim ayında evinde boğazı kesilmiş halde bulunan 45 yaşındaki Angie White cinayeti yapay zeka destekli bir sanal asistan sayesinde aydınlandı.

İngiltere’nin Swansea bölgesinde yaşayan Angie White’ın komşuları korkunç cinayetin işlendiği gece saat 3 civarında çığlık sesleri duydular. Bunu ön kapıdan çıkıp hızla uzaklaşan bir arabanın sesi takip etti.

45 yaşındaki Angie White/Aile fotoğrafı

POLİSİ ARAYIP İTİRAF ETTİ

Polis geldiğinde evin ön kapısını açık haldeydi ve 45 yaşındaki talihsiz kadının cansız bedeni yatak odasındaydı. Yapılan ön inceleme Angie’nin bıçak darbeleri ile öldürüldüğünü gösteriyordu ancak boğulmaya dair kanıtlar da vardı.

Polis katilin kim olduğunu araştırmaya başlamadan sabaha karşı 6 civarında bir itiraf telefonu aldı. 45 yaşındaki kadını öldüren kişi 36 yaşındaki kocası Daniel White’dı.

KOCASINDAN KORKTUĞU İÇİN ODASINA KİLİT TAKTIRMIŞ

‘Tek istediğim eşyalarımı alıp gitmekti. Tartıştık, onu boğdum ve öldüğünden emin olmak için boğazını kestim’ diyen Daniel White cinayeti itiraf etti ancak mahkemeye çıkmayı reddetti.

Adama minimum 20 yıl 10 ay hapis cezası verilmesini isteyen Yargıç Paul Thomas KC, White’ı ‘korkak’ olarak tanımladı ve “Vahşi bir şekilde öldürdüğü kadının ailesi ve arkadaşlarıyla yüzleşmeye cesareti yok” dedi.

36 yaşındaki katilin daha önce de cinsel saldırı ve tecavüz suçlamaları nedeni ile hapis yattığı öğrenilirken Angie White’ın kocasından uzun süre korktuğu bu nedenle de yatak odasının kapısına kilit taktırdığı ortaya çıktı.


Daniel White/ Güney Galler polisi

SIR PERDESİNİ AKILLI CİHAZ ARALADI

Karısını öldüren adamın mahkemeye çıkmayı reddetmesine rağmen korkunç cinayetin detayları evdeki akıllı bir cihaz sayesinde çözüldü.

White çiftinin evlerinde sesli komutla elektrikli ev eşyalarını kontrol edebilen bir Amazon Alexa cihazı vardı. Dedektifler çiftin Whatsapp üzerinden tartışmaya başladığını ve son mesajın sabah 03:11’de atıldığını keşfettikten sonra cihazın kaydettiği komutları takip ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir