Google Pixel 7a’da adeta renk cümbüşü yapacak

Google, 10 Mayıs’ta düzenlenecek olan I/O 2023 etkinliğinde orta segment Pixel 7a akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Son sızıntılara göre, telefon siyah, yeşil, krem, turuncu ve eflatun olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle sunulacak ve bu A serisi Pixel telefonları için bir ilk olacak. Ayrıca Pixel 7a’nın öncülü olan Pixel 6a‘nın depolama kapasitesinin iki katı olan 256GB depolama seçeneği de söz konusu.

Artan depolama kapasitesinin yanı sıra, Pixel 7a’nın Pixel 6a’daki 6GB RAM’in üzerine 8GB RAM ile geleceği söyleniyor. Telefonun arka tarafında 64MP Sony IMX787 ana kamera sensörü ve 12MP ultra geniş kamera sensörü ile çift kamera kurulumu olması da muhtemel. Özçekimler için, telefon daha üst düzey modeller olan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro‘da bulunan 10,8MP ön kamera özelliğine sahip olacak.

Google Pixel 7a’da adeta renk cümbüşü yapacak

Pixel 7a, 90Hz yenileme hızına sahip ve Full HD+ çözünürlüğü olan 6,1 inç OLED ekranla gelecek. Telefonun ekranının üst merkezinde bir delikli kesik bulunacak. Telefonun altında Google’un özel tasarlanmış yongası Tensor G2 işlemci kümesi yer alacak.

Telefonun tasarım renderları, arkada metalik bir vizör şeklinde bir kamera modülünü gösterirken, kablosuz 5W şarj desteği sunduğu söyleniyor. Ancak, pil ve şarj hızı ayrıntıları henüz bilinmiyor. Pixel 7a, kutusundan Android 13 ile çıkacak ve Hindistan’da da I/O 2023 tanıtımından kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek. Telefona ilişkin daha fazla bilgi, Google tarafından yakında açıklanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir