Forbes’te sürpriz isimler

Forbes Amerika’nın 2011’den beri her yıl sunduğu ve Forbes Avrupa’nın da sekizinci kez yayımladığı bu liste, “Dünyayı değiştirme gücüne sahip” otuz yaş altı girişimcileri ve liderleri tanıtıyor.

Bu yıl yirmi alanda isimler belirleyen Forbes Europe, 27 yaşındaki Türk Gökhan Kınay ve 26 yaşındaki Azerbaycanlı Fidan Rustamlı’yı, Spor ve Oyunlar kategorisinde gösterdi.

Türk girişimci Gökhan Kınay, Trifles Games’i 2014’te kurdu. Mobil video oyunlar geliştiren şirket, kuruluşundan bu yana bir milyon dolar sermaye topladı ve son üç yılda 200’den fazla oyun geliştirdi.

İstanbul’da 14 kişinin çalıştığı Trifles Games ayrıca 2022 Başarı ve Kariyer Ödülleri’nde “Yılın Başarılı İnovatif Mobil Oyun Stüdyosu” ödülünü kazandı.

Forbes Europe’un aynı kategoride listelediği Azeri girişimci Fidan Rustamlı ise sanal gerçeklik oyunları geliştiren PolyDream Studio’da iş geliştirme müdürü.

Rustamlı ayrıca iki sene önce Bakü’de oyun geliştirme merkezi Gamepons’ın eş kurucusu ve dünyanın birçok yerinde aynı anda düzenlenen Global Game Jam’ın bölgesel organizatörü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir