AKP’nin HÜDA PAR adaylarının Twitter sicili

Zeynep Çakır

Seçimlere 1 ay kala ittifak masaları genişledi, küçük partiler büyük partilerin listesinde yer aldı. Bunlardan biri de Cumhur İttifakı’na destek veren HÜDA PAR oldu.

HÜDA PAR’lı 4 isim, AKP’nin milletvekili listelerinde yer aldı.

Listede;

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu AKP İstanbul 3. Bölge 4. sıradan,

HÜDA-PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir AKP Gaziantep 6. sıradan,

HÜDA-PAR Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı AKP Batman 2. sıradan ve HÜDA-PAR GİK Üyesi Faruk Dinç’te AKP Mersin 4. sıradan aday olarak belirlendi.

AMA SİCİLLERİ PEK TEMİZ DEĞİL

Odatv adayların Twitter hesaplarını inceledi. Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu’nun sosyal medya hesabından 2015 yılında yaptığı “Şehit Şeyh Said’in şehadetinin 90. yıl dönümünde teravih namazını Şeyh Sait meydanında kıldık” paylaşımı ve Uludere olayları içinde “katliam” dediği ortaya çıktı.

Genel Sekreter Şehzade Demir, isyancı vatan haini Şeyh Sait’i anarken, 2014 yılında FETÖ üzerinden AKP’nin zayıflatılmak istendiğine en büyük zararın da cemaatin aldığını iddia ediyor.

Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı’nın Sol Parti’yi “Şeyh Sait’in tırnağı bile etmezsin” sözleriyle hedef aldığı, 12 Ekim 2013’te dershane krizine istinaden kendisinin Gülen Cemaati’ne “Rahat olun” temkinlerin de bulunması da gözlerden kaçmadı.

HÜDA-PAR GİK Üyesi Faruk Dinç’in de Uludere olaylarından katliam olarak bahsettiği ve Kürtçe eğitimi savunduğu görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir