16 Eylül 2023 Cumartesi Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 16 Eylül Cumartesi akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

ABD’de iki trafik magandasının çektiği video, sosyal medyada infial yarattı. Bilinçli olarak önce bir arabaya, daha sonra bir bisiklet sürücüsüne çarpan kişiler, o anları anbean kaydetti. Bisiklet sürücüsünün ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

İstanbul’da bir şahıs tanımadığı gencin saçını yaktı. Olayın ardından genç, saçını yakan şahısla kavga etti. O anlar kameraya yansıdı.

ATV ekranlarının yakından takip edilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert, birbirinden farklı olaylarla ekranlara gelmeye devam ediyor. Son olarak Keziban Eryılmaz’ın kaybını gün yüzüne çıkarmak için uğraşan Müge Anlı ve ekibi, ormanlık alanda yaptıkları taramada bir erkek cesetine rastlandı.

Ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, son zamanlarda sempatikliğiyle dilimizden düşmüyor! Kah konserde söylediği şarkıyla kah bir sokak sanatçısına eşlik ettiği anlarla gündem oluyor. Fakat son olarak mahallede arkadaş grubuyla şarkı söyleyince, mahalle sakinlerinin gazabından kaçamadı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19’un yeni varyantı Eris’in Türkiye’de 9 kişide tespit edildiğini açıklamasının ardından vatandaşlar yeni önlemler alınıp alınmayacağı ve varyantın, geçtiğimiz dönemde yaşanan pandemideki gibi hayatı olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini merak etti. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener merak edilen sorulara cevap verirken, varyantın Türkiye’de görülmesinin kaçınılmaz olduğunu, 65 yaş üstü vatandaşların kapalı ortamlarda mutlaka maske takarak korunması gerektiğini, kapanmaların ve pandemideki gibi kısıtlama tedbirlerini ise beklemediklerini dile getirdi.

Gazeteci Timur Soykan’ın Birgün’deki özel haberi gündeme bomba gibi düştü. Habere göre; İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı Eski Başkanı Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu, çocuk hastalarına uyuşturucu ilaç verip manipüle ederek ailelerini tecavüzle suçlattığı iddiasıyla tutuklandı. İddiaya göre; Prof. Dr. Salih Zoroğlu, Bakırköy’deki özel kliniğine getirilen onlarca çocuğa disosiyatif (Çoklu kişilik bozukluğu) teşhisi koydu.

https://onedio.com/haber/bu-haber-kaninizi-donduracak-cocuk-psikiyatristi-hastalarina-uyusturucu-verip-hayatlariyla-oynadi-1172994

Kolombiya’nın bir ülke olduğunu biliyor musunuz? Keşke bunu Kolombiya’yı Güney Amerika sanan kebapçı dayımıza da söyleseydiniz! ? Güney Amerika sandığı Kolombiya’ya giden kebapçı dayının sizleri güldürecek iki çift lafı var.

ABD’nin Missouri eyaletinde meydana gelen bir olay, kahve siparişi verirken iki kez düşünmenize sebep olacak. Bir Starbucks çalışanının bezinin için krem şanti sıktığı video, bölgede infial yarattı.

Müzisyen Ezgizem ve 12 yıllık eşi Yalçın Akdoğan anlaşmalı olarak boşanma kararı aldıklarını duyurdular.

Balıkesir’de, borç yüzünden 25 yaşındaki Furkan A.’yı kaçırıp işkence yapan ve telefonunu gasp eden 19 yaşındaki Muhammet Ramazan Batır ve 33 yaşındaki Osman Dova tutuklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere ABD’ye gitmeden önce havaalanında açıklamalarda bulundu. Türkiye hakkında hazırlanan 2022 raporunu kabul eden Avrupa Parlamentosu (AP) hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan ‘AB’nin Türkiye’den kopuş hamleleri yaptığı bu dönem içerisinde değerlendirmelerimizi yaparız’ dedi.

Afyonkarahisar’da 5 yıldızlı termal oteller bölgesinde iki kişilik özel helikopter iniş yaptığı sırada ağaçlara takılarak düştü. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x